>

Lajme

Festat rritin çmimet. Këtë vit, edhe më herët në Elbasan

 • Më të fundit
 • Duket se afrimi i dimrit, por edhe i festave të fundvitit, është reflektuar me rritje çmimesh në tregun e fruta-perimeve në Elbasan.

  Edhe pse duket ende herët, tregtarët pretendojnë se rënia e prodhimit vendas ka çuar në një rritje të vogël të çmimeve.

  Por, nga ana tjetër, qytetarët thonë se rritja e çmimeve pa hyrë ende dhjetori është e papërballueshme.

  Ashtu siç ndodh rëndom, afrimi i festave të fundvitit sjell një rritje të çmimeve, që prek artikujt e shportës, ndërkohë fundi i dhjetorit pritet të sjellë rritje të mëtejshme.

   
   

  Top Channel

  Elbasani Im
 • Elbasani Im 474
 • Aksident me pasojë vdekjen në Elbasan

 • Më të fundit
 • Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan.

  Një makinë ka përplasur një këmbësor, duke i marrë jetën.

  Aksidenti ka ndodhur në zonën e Zaranikës.

  Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka ndaluar drejtuesin e mjetit.

  Elbasani Im
 • Elbasani Im 2200
 • Granatë në një lokal të Elbasanit gjatë natës, plagoset pronari

 • Më të fundit
 • Një shpërthim ka ndodhur gjatë natës në një lokal në lagjen "Partizani", ku si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë pronari.

  32-vjeçari, A A, ndodhej në ambientet e lokalit kur është hedhur granata e dorës dhe më pas është transportuar në Spitalin e Elbasanit në gjendje të rëndë.

  Policia dhe grupi hetimor ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon mbi për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

  Njoftimi i plotë:

  Elbasan

  Informacion paraprak

  Në orët e para të mëngjesit në lagjen "Partizani", Elbasan në ambjentet e një lokali është hedhur një granate dore e cila ka shpërthyer, dhe për pasojë është dëmtuar pronari i lokalit shtetasi A.A., rreth 32 vjeç, i cili ndodhej në lokal në ato momente.

  I dëmtuari është transportuar në Spitalin e Elbasanit në gjendje të rëndë.

  Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për, zbardhjen e rrethanave të ngjarjes si dhe identifikimin e kapjen e autorit/ve.

  Elbasani Im
 • Elbasani Im 1806